Contact us

Kanada'ya Hangi Yollarla Gelebilirim?

Kanada'ya geliş yollarını detaylı bir şekilde öğrenmek için lütfen buraya tıklayınız.

 

 

Kendi yatırımcı iş fikrimin hangi organizasyona uygun olduğunu nasıl anlarım?

Yazımızda belirttiğimiz ve Organizasyonların listesinin yer aldığı resmi web sitesine giderek tek tek hepsini ve ilgili oldukları alanları inceleyip fikrinizin hangisi için en uygun olduğunu araştırmanız gereklidir. Bu süreçte İngilizce bilgisi olmayanlar Google çeviri hizmetlerini kullanabilir fakat daha araştırma alanında İngilizceniz çok yetersiz kalıyorsa öncelikle İngilizce eğitimi almanız gerektiğini yoksa iş fikriniz kabul edilse dahi İngilizce testinden geçemediğiniz taktirde kabul edilmeyeceğinizi unutmayınız.

İki farklı alana başvuru yapabilir miyim?

Evet. Çoklu alanlara ve farklı organizasyonlara birden fazla çoklu başvuru yapabilirsiniz. Fakat başvuru aşamasında onay aldığınız organizasyon ve yatırım alanınızdan sadece 1 tanesini seçebilirsiniz.

Yatırım için gerekli para başvuru sahibi tarafından mı ödenir?

Hayır. Bu programı bankadan kredi çekmek olarak düşünebilirsiniz. Organizasyonlar size iş fikriniz için kredi verirler ve yatırımı onaylanmış ve Kanada'ya gelip iş kurmuş olan kişiler bu organizasyonların iş açmak için aldıkları krediyi aylık olarak geri öderler. Yani bu programda yatırım için gerekli miktarı siz değil sizi destekleyen organizasyon aylık ödemeli olarak size sağlar.

Start-up vizesi için yapmam gereken minumum yatırım oranı nedir?

Venture organizasyonlar için yatırım bedeli min. 200.000 $'dır. Angel organizasyonlar için yatırım bedeli ise min 75.000 $'dır. Not: Bu rakamlar sizin cebinizden direk çıkan miktarlar olmayıp size organizasyonlar tarafından kredi olarak verilen rakamlardır. Böyle bir paraya sahip olmanız gerekmemektedir.