Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search

CanBorder e-Declaration Mobil Uygulaması ve Kiosk Sistemi

CanBorder e-Declaration Mobil Uygulaması ve Kiosk Sistemi
Güncel Vize

CanBorder – eDeclaration Mobil Uygulaması

Dün Katalog Kanada tarafından örneği paylaşılan ve Kanada’ya gelişte doldurulan beyan kartı uygulaması 2018 yılı boyunca devam etsede yeni getirilen sistem ile artık indikten sonra Kiosk’larda veya CanBorder adı verilen mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek kolay bir şekilde beyanda bulunabileceksiniz. Yazımızın devamında lokasyonları belirtilen yeni kiosklar ile iniş yaptıktan sonra pasaportunuzu taratarak e-beyan işlemini dijital olarakta yapabileceksiniz. Kanada Sınır Hizmetleri Dairesi kağıt uygulamasını 2018 yılı boyunca devam ettirecek olsada 2018 yılı sonunda tamamen sonlandırılması hedefleniyor.

Kiosklarda oluşan uzun kuyrukların önüne geçebilmek ve işleminizi hızlandırabilmek için ayrıca bir de mobil cep uygulaması bulunmakta.Uygulamayı Nasıl Kullanırım?

Öncelikle uygulamayı ücretsiz olarak telefon modelinize göre aşağıdaki linklerden telefonunuza indirmeniz gereklidir.

iPhone: https://itunes.apple.com/ca/app/canborder-edeclaration/id1209044444?mt=8

Diğer Telefon Modelleri: https://play.google.com/store/apps/details?id=ca.gc.cbsa.edeclaration&hl=en

Sonrasında kendi yolcu profilinizi uygulama içerisinden oluşturarak “MY DECLARATION” kısmına girerek oradaki sorulara yanıt vermeniz yeterli olacaktır. Sorular daha önceki kağıt formda yer alan sorularla genel olarak aynıdır bu yüzden Katalog Kanada tarafından oluşturulan örnek formu kullanabilirsiniz. Eski formun Türkçe haline ulaşmak için buraya tıklayınız.  Sorular bittiğinde uygulama sizin için otomatik olarak bir QR kodu oluşturacak. Bu QR kodunun örneğini aşağıda görebilirsiniz.

Bu QR kodunu herhangi bir kioska okutarak soru kısmını atlayabilir ve sonrasında seyahat dökümanlarınızıda taratıp fotoğrafınız çekildikten sonra declaration işleminizi onaylamanız yeterli olacaktır. İşlem sonunda ise kiosk tarafından size verilecek olan işlem fişini alıp oradaki görevlilere göstermeniz gerekmektedir.Kiosk Bulunan Hava Alanları

  • Ottawa International Airport – YOW
  • Vancouver International Airport – YVR
  • Terminal 3, Toronto Pearson International Airport – YYZ
  • Edmonton International Airport – YEG
  • Halifax Stanfield International Airport – YHZ
  • Montreal-Trudeau International Airport – YUL
  • Québec City Jean Lesage International Airport – YQB

Aşağıdaki uygulama içeriğinin gösterildiği videoya göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked