Map Search

Map Search

0.1 km
Search

Hakkımda:

Ontario Psikoterapistler Birligine (CRPO) kayitli Lisansli Psikoterapistim. 24 senedir Ingiltere, New Jersey, Amerika Birlesik Devletleri ve Toronto, Kanada’da psikoloji ve psikoterapi alaninda egitim ve calismalarimi surdurmekteyim. Turkiye’de Uzman Psikolog olarak Ozel Eğitim alaninda otizm ve gelisimsel geriligi olan cocuklar ve aileleriyle calistim. Yine bu alanda bilimsel arastirmalar yaptim.

Psikoloji lisans egitimimi Boğaziçi Üniversitesi’nde (1995), Yuksek Lisansimi Sağlık Psikolojisi alaninda İngiltere’de University College London’da (1997) yaptim. Kanada’da 17 sene hem özel hem de devlet okullarinda (psychoeducational consultant olarak) çocuklar (4-12), ergenler (13-18), yetiskin (18 ve uzeri) ve ailerle calismaktayim. Cocukluk ve ergenlik donemi psikolojik bozukluklari yani sira, Oğrenme Guclugu (Learning Disorders), Ustün Zekalılık (Giftedness) ve Dikkat eksikligi-hiperaktivite bozuklugu (ADHD) icin hem çocuk ve ergenlere hem de yetişkinlere psikolojik değerlendirmeler (psychoeducational) yapmaktayım.

2010’dan itibaren kendi kurdugum Sunny Days Psikoterapi, Danismanlik ve Degerlendirme merkezinde, her yas grubuna biryesel terapi uygulamaktayim. En cok kullandigim terapi yontemlerim Bilişsel-Davranışçı Terapi (CBT), Diyalektik-Davranısçı Terapi (DBT) ve Farkındalık (Mindfulness). Bunlar disinda Kisa Sureli Cozum Odakli (Solution-focused therapy), Oyun Terapisi, Eklektik (Butuncul) terapi, Motivasyonel terapi yontemlerini de kullanmaktayim.

Uzmanlik alanlarım:

Bireysel terapi, Cocuk ve Ergen terapisi, Yetiskin terapisi, Depresyon, Panik Atak, Travma, Yas ve Kayip, Bosanma, Aldatma ve Aldatilma, Cocuk ve Ergen psikolojisi, Davranis problemleri, Anne-Baba tutumlari, Iletisim sorunlari, Zor kisilerle basetme, Kronik hastaliklar, Stress ve Kaygi bozukluklari, Stres kontrolu, Is sorunlari, Agri kontrolu, Anksiyete bozuklugu, Mukemmeliyetcilik, Korkular, Sosyal kaygi, Utangaclik, Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), Bipolar Bozukluk, Uyku bozukluklari, Ozdeger ve Guvensizlik problemi, Ozguven Problemi, Ofke Kontrolu Problemi, Gocmenlikle ilgili uyum sorunlari ve Kisilik Bozukluklari (Borderline).

Ne zaman psikolojik yardım almalıyım?

 • Geleceğe yönelik karamsarlık, umutsuzluk duygularınız yoğunsa;
 • Yetersizlik ve Değersizlik hisleriniz varsa;
 • Suçluluk ve utanç duygularınız varsa;
 • Intihar düşünceleriniz varsa;
 • Bir ayı geçen uyku bozuklugu, aşırı kilo kaybı ya da aşırı kilo alma varsa;
 • Başkalarının görmediği görüntüler ve/veya sesler işitiyorsak;
 • Duygu ve ddüşüncelerimiz karmakarışıksa;
 • Alkol tüketiminiz artmaya başladıysa;
 • Öfkenizden dolayı kendinize ve etrafınıza zarar vermeye başladıysanız;
 • Özgüveniniz düşükse;
 • Stresli yaşam olayları (mezuniyet, ayrılık, evlilik, boşanma, bir yakının kaybı, göç vb) yaşıyorsanız.

Address

Our Address:

77 City Centre, Suite 501, East Tower, Mississauga, L5B 1M5

GPS:

43.59241, -79.637925

Telephone:

Claim Listing

Lorem ipsum dolor sit amet

Claim Listing