Map Search

Map Search

0.1 km
Search

Kanada’nın İlk ve Tek Turkce Televizyonu

Turkuaz TV Hakkında

Turkuaz TV, Canadian Turkish Media Association’ın bir kuruluşu olarak Toronto, Ontario’da faaliyet göstermektedir. CTMA Kanada kanunlarına göre faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen bir şirkettir. Turkuaz TV yayınlarını Rogers şirketler gurubunun bir kuruluşu olan OMNI TV üzerinden sürdürmektedir. Omni’nin yanısıra Rogers TV, City TV, Outdoor Life Network ve Rogers Sports Net’de bu gurubun içinde yer almaktadır.

Turkuaz TV’nin yayınları her cumartesi günü saat 12:00 da ve tekrarı ise her  Carsamba 10:30 ve Persembe 8:00 de OMNI 2 kanalından yapılmaktadır. OMNI2 Toronto’da Rogers ve Bell Cable dan, yine Dogu Kanada’da OMNI East kanalindan izlenebilmektedir. Ayrıca uydu anteni ile tüm Kanada’da Shaw Direct ve Bell ExpressVu ile izlenebilmektedir.

Turkuaz TV her iki senede bir yenilenen bir yönetim kurulu ile yönetilmektedir. Seçimle iş başına gelen Yönetim Kurulu yayınların gerçekleşmesi icin bir Yayın Genel Yönetmeni atamaktadır. Tüm yayınların içeriğinden ve yayın kalitesinden sorumlu olan Yayın Yönetmeni direkt olarak yönetim kuruluna sorumludur. Yönetim Kurulu, yayınların kalitesinden veya içeriğinden memnun olmaması durumunda, Genel Yayın Yönetmenini değiştirme hakkına sahiptir.

Hazıran 2017 yilinda gerceklesen genel kurul toplantisindaki secimlerde, yonetim kuruluna, Nergıs Kırcalıoglu, Bulent Pakdil, Umit Eruysal, Huseyin Nurgel ve Özen Vekil secilmislerdir. 2017-2018 yayın döneminde Yönetim Kurulu gorev dagilimi ise soyledir;

  • Huseyin Nurgel (Baskan)
  • Umit Eruysal (Sayman)
  • Nergis Kircalioglu (Sekreter)
  • Bulent Pakdil (Marketing)
  • Özen Vekil (Fundrising)

Seçimle iş başına gelen Yönetim Kurulu, yayınların Kanada Kanunlarına ve Türk örf ve adetlerine uygun olmasını, Atatürkçü düşünce çizgisinde yayın yapmasını denetlemek ve yayınların sürebilmesi icin gerekli mali imkanlari sağlamakla yükümlüdür. Yönetim Kurulu yılda yaklaşık 6-8 Yönetim Kurulu toplantısı ; 3- 4 üyeler toplantısı düzenlemekle yükümlüdür. Bu toplantıların sonuncusu olan Genel Kurul’da seçimler yapılmaktadır. Üye toplantalılarının amacı ise, Turkuaz TV gönüllüleri arasında görev dağılımını gerçekleştirmek, bilgi alışverişini sağlamak, yapılmakta olan veya yapılacak projeler için iş bölümünü ve zamanlamayı belirlemektir. Turkuaz TV’ye gönüllü olabilmek için, medyanın herhangi bir bölümünde görev almış olmak, sanat dallarından  birinde eğitim almış olmak veya medya ile ilgili bir eğitim kurumunda öğrenci olmak gerekmektedir. Üye adayları üç aylık bir deneme döneminden sonra, asil üye olarak Yönetim Kurulu tarafından kabul edilirler ve oy kullanma hakları olur. Şu an Turkuaz Tv’de yönetim kurulu dahil yaklaşık 25 kişi gonüllü üye olarak görev yapmaktadır.

Turkuaz TV’yi daha kalıcı ve başarılı bir hale getirebilmek için tüm seyircilerimizin her türlü eleştiri ve önerilerine açık olduğumuzu  belirtiriz. Toplumumuzun desteğininin, yayın hayatımızı sürdürebilmek için çok önemi olduğunun bir kere daha altını çizeriz…

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Address

Our Address:

260 Queen St. West, Toronto, ON M5V 0C5

GPS:

43.6499426, -79.39173119999998

Telephone:
Contact Owner

Claim Listing

Lorem ipsum dolor sit amet

Claim Listing