Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search

Kanada’daki Türk Facebook Grupları

Kanada’daki Türk Facebook Grupları
Güncel

Kanada’ya gelme fikri akıllara düştükten sonra ilk atılan adımlardan birisi Kanada hakkında araştırma yapmaya başlamaktır. Öncelikle Google’a aklınıza soruları sorar ve yüzlerce sonuç arasından gerçekten aradığınız bilgiyi bulmaya çalışırsınız. Bu konuda en iyi, en eski, en güncel ve en detaylı bilgiye sahip web sitelerinden birisi Kanada’da Bir Türk adlı web sitesidir.

Fakat bütün hayatınızı herşeyiyle geride bırakıp geleceğiniz Kanada’da tabiki bir çok kişinin aklına ilk gelen ortak sorular haricinde kişiye özel yüzlerce soru vardır. En detaylı sitede bile size özel veya kişisel bazı sorularınızın yanıtlarını bulamayabilirsiniz. Bu durumda yapılacak ilk şey Kanada’daki Türklerin kurduğu facebook sayfa ve gruplarıdır. Sizler için şehir veya eyalet bazında aklınıza gelen soruları sorup yanıt alabileceğiniz 8 adet en aktif ve güncel Kanada Türk Facebook grubunun bir listesini oluşturduk. Grupların kısa detaylarını başlıklar altında bulabilirsiniz, detaylı bilgi için her bir Facebook grubunun sayfasında yer alan About kısmını okuyabilirsiniz.

1 – Kanada Türk İlan ve Yardımlaşma Grubu

Grubun amacı, Kanada’da yaşayan Türkçe konuşan toplumun iş,eğitim, ilan,etkinlik ve iletişim amacıyla yardımlaşmasını sağlamaktır. Göçmenlik, eğitim, iş ve yaşam amacıyla Kanada’ya gitmek isteyenlerin de yararlanabileceği bir gruptur.

  • Facebook Linki: https://www.facebook.com/groups/kanadaturks/

2 – Montreal, Kanada Türkleri

Grubumuzun ismi “Montreal Türkleri” ve grubumuz dostluk amacli, paylasim amacli kuruldu. Gruba katilmak icin Montreal’de yasamak zorunlulugu yoktur. Sevgili yurdumuz Türkiye Cumhuriyetini seven, Ulu Onder Ataturk’e saygili, turk milletinin kardesce yasadigi bagimsiz, laik ve ozgur Turkiye’den yana olan herkes davetlyidi. Fakat bu grubu Kanada’da gocmenlik ofisi gibi algilayanlar, reklam amacli kullanmak isteyenler cogaldi. Bu yuzden artik bu gruba uyelik basvurusu yapanlarin gercekten MONTREAL’de yasiyor olmasi gerekiyor. Ayrica kurumlar, firmalar degil, kisiler uye olabilir!

  • Facebook Linki: https://www.facebook.com/groups/62605769956/

3 – Montreal Turk

Mayis 2003’de kurulan MontrealTurk Haberlesme Listesi uye sayisi 700 kisiyi gecti .. Arsivlerde ise 3200’e yakin mesaj var

  • Facebook Linki: https://www.facebook.com/groups/montrealturk/

4 – Vancouver Bilgi

Bu grup Vancouver bolgesinde yasayan ve tasinmayi dusunen Turklerin veya Turk kokenlilerin birbirleriyle haberlesme, yardimlasmasi, destek istemesi ve duyuru yapmasi icin kurulmustur. Bu grup bir tartisma platformundan ote bir haberlesme ve yardimlasma amacina hizmet eder.

  • Facebook Linki: https://www.facebook.com/groups/vancouverbilgi/

5 – Turkish Canadian Society Of Edmonton

  • Facebook Linki: https://www.facebook.com/groups/1420975514869144/

6 – Turkish Society of Canada

This group is used by Turkish Society of Canada members to share activities and to exchange information. Messages and comments pertaining to political, religious and ethnic are not allowed.

  • Facebook Linki: https://www.facebook.com/groups/23691572032/

7 – London Ontario’da Yasayan Turkler

Grubumuz London Ontario’da yasayan biz Turklerin haberlesip birbirlerine yardimci olmalari, biraraya gelip etkinlikler duzenleme, varsa herhangi bir yerde herhangi bir etkinlik birbirimizden haberdar olma ve sosyallesme adina kurulmus bir gruptur.

  • Facebook Linki: https://www.facebook.com/groups/1094093443961510/

8 – Vancouver Kanada Turk Toplumu

Kanada’da yasayan Turklerin iletisim platformu olan sayfamiza hosgeldiniz! Sayfamizda sadece belli bir kesim degil, her turlu inanca, kulture ve yasayis tarzina saygi ile yaklasiyoruz. Reklam amacli paylasimlar silinip, paylasimci uyelikten atilacaktir.

  • Facebook Linki: https://www.facebook.com/groups/1392873870940774/

Bu yazımızı okuyup varsa aktif Facebook gruplarını Katalog Kanada cep uygulaması ve web sitemize eklemek isteyenler info@katalogkanada.com adresinden bizimle iletişime geçebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked